EGZERSİZ PROGRAMI

 

Yeni ayda göbek yağlarınızdan kurtulmak ister misiniz? Eat Water olarak sizler için hazırladığımız ve sadece 7 harekette ve günde yalnızca 7 dakikanızı harcayarak yağlarınızdan kurtulabilirsiniz;

  1. Düz ve sert bir yüzeye (Yoga matı ya da halı üzerinde yapabilirsiniz.) Hazır ol pozisyonunda uzanın. Ayak tabanlarınız karşıya bakacak şekilde dizlerinizi kendinize doğru çekin. Her dizlerinizi kendinize doğru çektiğinizde omuzlarınızı da yerden kaldırın ve gözlerinizi dizlerinize sabitleyin. Bu şekilde 15 kere kapanıp açılın. Her açıldığınızda derin nefes alıp nefesi verin.
  2. Bu hareketi belki de futbol oyuncuları yaparken görmüşsünüzdür. Yine sırtınız tamamen yerde olacak şekilde ellerinizi kafanızın altında üst üste birleştirin. Bacaklarınızı düz bir şekilde dizlerinizi yattığınız yerden görebileceğiniz bir biçimde uzatın. Sağ bacağınızı kendinize çekerken ellerinizin desteğiyle kafanızı ve omuzlarınızı sola doğru kaldırın. Sol bacağınızı kaldırdığınızda yüzünüzü ve kollarınızı sağa çevirip kafanızı ve omuzlarınızı yerden kaldırarak aynı işlemi tekrarlayın.
  3. El baş parmaklarınız yanaklarınıza gelecek ve avuç içleriniz yukarı bakacak şekilde kafanızı kavrayın, ayaklarınızı birbirine yapıştırarak dizlerinizi görebileceğiniz yere kadar bacaklarınızı kaldırın. Bacaklarınız sabitken sırtınızı yerden ayırmadan, kafa ve omuzlarınızı 15 kez derin nefes alarak kaldırıp indirin.
  4. Yatar pozisyonda hazır ol hareketinde uzanın. Sağ ayağınızı dik açı olacak şekilde kendinize çekin ve sağ elinizi dizinizin sağ tarafına koyun, sol elinizi parmak uçlarınız sağ tarafınıza bakacak şekilde dizinizin size bakan yüzüne koyun. Şimdi üçünü birden aynı anda yapmayı deneyin. Kafa ve omuzlarınızı da aynı anda zeminden ayırın. Her iki bacakla beşer kere olmak üzere bu hareketi tekrarlayın.
  5. Omuzlarınız ve kafanız yukarda elleriniz karnınızın üzerinde baş parmaklarınız şekilde yukarı gelecek ve sadece parmak uçlarınız karnınıza dokunacak şekilde şekil alın. Bu sırada karnın içe çekilmiş olması önemlidir. Ayaklarınızı sırayla ve 90 derecelik açıyla yukarı doğru kaldırın.  Aynı işlemi diğer bacağınız için de uygulayın. 15 kere tekrarlayın.
  6. Şimdi yere oturup bacaklarınızı yandan bakıldığında bir üçgen oluşturacak şekilde kendinize çekin. Kafanızı dizlerinizin üzerine doğru eğin (Sırtınızın düz olmasına dikkat edin.), kollarınızı düz bir şekilde karşıya uzatın. Vücudunuzu belinizden döndürmeye çalışarak sağ kolunuzu yana açın daha sonra sol kolunuzu sola açın. Bu işlemi sağ-sol, sağ sol... şeklinde 15 kere tekrar edin.
  7. Tekrar yere uzanın ve bacaklarınızı ayak tabanlarınız tavana bakacak şekilde yukarı kaldırın. Avuç içleriniz yere değecek şekilde kollarınızı yanlarınıza uzatın. Her seferinde kafa ve omuzlarınızı kollarınızdan çekiliyormuşçasına kaldırın.

 

Bu hareketleri ilk kez görüyorsanız gözünüz korkabilir ama merak etmeyin. İlk iki günde hareketleri öğrenecek ve bir haftada rutine alışacaksınız. Üstelik tüm bu hareketler günde sadece 7 dakikanızı alacak. Siz de yalnızca 7 dakikanızı ayırarak iki ayda sıkı bir karna sahip olabilirsiniz. Tabi bu dönemde beslenmenize dikkat etmeniz de oldukça önemli. Öğünlerinizde Happy Roots makarnalar en büyük spor destekçiniz olacaktır.